ביטוח צד ג' – איך רוכשים פוליסה בצורה חכמה ובזול

כשאנחנו יוצרים קשר עם סוכן ביטוח לצורך רכישת פוליסת ביטוח רכב, לרוב ידלג על חלקים או יעבור עליהם במהרה, מתוך הנחה שהם פחות חשובים או שאין צורך אמיתי להתמקד בהם, בשינוי הרגלי הנהיגה של המבוטחים או במבצעים והצעות חדשות ושונות של חברות הביטוח.

המשמעות של ביטוח צד ג' פשוטה. הוא מכסה נזקים שאנחנו גורמים לרכוש של אחרים במקרה של תאונה. הכוונה לרכוש כגון, כלי רכב, רכבים דו גלגליים, חזית של בית מגורים או עסק, ריהוט, שלטים, וכל דבר אחר. מרבית האנשים לא מדמיינים את עצמם בסיטואציה כזו, אך כשהיא מתרחשת, הם מגלים את החשיבות של ביטוח צד ג' וכמה חכם היה מצידם להשקיע ברכישתו.

ביטוח צד ג' מתייחס לא רק להיבט של הנזק עצמו, אשר במקרים רבים יכול להיות דרמטי והעלויות הפיצוי שלו עלולות להיות מאוד גבוהות לאדם הממוצע (לדוגמא, במקרים של גרימת נזק לבית מגורים או בית עסק) אלא גם להיבטים נוספים. למשל, בפוליסות מסוימות הביטוח מתייחס להוצאות משפטיות במידה ויהיה צורך. גם כאן, מדובר על סכומים של לפחות כמה מאות שקלים.

 

מה צריך לבדוק לפני שרוכשים ביטוח צד ג' לרכב

בשביל לרכוש פוליסה בצורה חכמה, יש לבחון תחילה מה היא כוללת ובאילו סכומים. במקרה של ביטוח צד ג', גבול אחריות הפיצוי שחברת הביטוח תכסה במקרה תאונה יהיה הרבה יותר גבוה מאשר במקרים אחרים, ולו מהסיבה הפשוטה שעלות הנזק עלולה להיות הרבה יותר משמעותית. חברת הביטוח בוחנת את העלויות של הנזקים שעלולים להיגרם ובהתאם היא קובעת את הסכום אותו היא מציעה בפוליסה.

כמו כן, יש לבחון אילו הרחבות ניתן לרכוש במסגרת ביטוח צד ג'. למשל, תיקוני דרך וגרירה, שמשות, פנסים ומראות ועוד.

 

משווים מחירים ורוכשים ביטוח בזול

לפני שרוכשים פוליסת ביטוח צד ג', מומלץ להיכנס לאתר של Wobi, לקבל הצעות מחיר מחברות ביטוח, להשוות בין ההצעות השונות, להחליט איזו פוליסה אטרקטיבית עבורנו, בין אם זה מבחינת הכיסויים, התנאים והעלויות. ולרכוש את הפוליסה במחיר משתלם ובצורה חכמה.

ביטוח

מאמרים שעשויים לעניין אתכם

עוד מאמרים מעניינים