ביטוח חובה – מה המשמעות ואיך רוכשים פוליסה בצורה חכמה

מדינת ישראל מעוניינת להגן עד כמה שאפשר על הולכי רגל, נוסעים וגורמים אחרים שעלולים למצוא את עצמם מעורבים בתאונת דרכים, ולהתמודד עם פגיעות גוף ונפש שונות. לשם כך היא נוקטת במספר צעדים.

בין הצעדים הבולטים שהיא נוקטת ישנם חוקים והסדרים שנועדו למנוע מנהגים לנהוג בצורה פראית ולא אחראית, ישנם צעדים שהמדינה נוקטת בשביל לצמצם את רמת הסכנה בה עלולים למצוא את עצמם הולכי רגל, נוסעים וכל גורם אחר, ובעוד שורה ארוכה של צעדים שהמטרה שלהם היא לצמצם ולהקטין עד כמה שאפשר את מספר תאונות הדרכים והנפגעים בהן.

מאחר ועדיין תאונות עלולות להתרחש, אזי שהמדינה מבקשת לאפשר לנפגעים לקבל טיפול איכותי מבלי שזה יקשה על יכולותיו הכלכליות של הפוגע. לכן, היא דורשת מכל בעל רכב לרכוש ביטוח חובה כתנאי לשימוש סדיר ברכב.

ביטוח חובה היא פוליסה שמטרתה לאפשר מצב בו אם חס וחלילה מתרחשת תאונה בה מעורבים נוסעים, הולכי רגל וגורמים אחרים שאינם מבוטחים באופן טבעי, אזי שבעל הרכב המחזיק בפוליסה, לא יצטרך לממן את הטיפול שלהם מעצמו אלא יהיה אפשר לעשות זאת דרך חברת הביטוח ממנה הוא רכש את הפוליסה. כך מאפשרים לנפגעים לקבל טיפול רפואי הולם, מונעים מצב בו הפוגע, בעל הרכב, עלול לשלם מחיר יקר על כך מכיסו, וכן בצורה כזו המדינה איננה צריכה לשאת בהוצאות.

מה צריך לדעת על ביטוח חובה

המדינה כאמור מחייבת בעלי רכב לרכוש ביטוח חובה. התהליך נעשה דרך חברת הביטוח. רוב בעלי הרכב והנהגים עושים זאת דרך החברה ממנה הם רוכשים גם ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'.

כל בעל רכב מחויב להחזיק ביטוח חובה על מנת שיוכל להשתמש ברכב בצורה חוקית. כאשר ניגשים להעביר טסט לרכב, יש להציג אישור על ביטוח חובה לשנה הקרובה. בביטוח אמור להיות מצוין, כמה נהגים יכולים לנהוג ברכב ומי הם.

חשוב לציין, המדינה מחייבת את הנהגים לרכוש ביטוח חובה אך היא גם קבעה מחיר מקסימאלי על מנת שחברות הביטוח לא יוכלו לדרוש סכומים ללא הגבלה ומחיר מינימאלי שהמבוטחים יהיו מכוסים בתנאי מינימום מספקים. המחיר נקבע על פי מאפיינים שונים, כגון גיל הנהג, היסטוריה תחבורתית ועוד. מחיר הפוליסה יכול להשתנות כאמור, מחברה לחברה ולכן חשוב לערוך השוואת מחירים בטרם רוכשים פוליסה בחברה כזו או אחרת. המחירים יכולים להשתנות מעת לעת, ויהיה נכון להתעדכן מדי שנה בעת חידוש הפוליסה במצב השוק.

איך עושים השוואת מחירים

היום בשביל לערוך השוואת מחירים יש להיכנס לאתר של WOBI, לקבל הצעות מחיר מחברות שונות, לעשות השוואה ולבחור את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם. כך אפשר גם ללמוד על הצעות שונות, על מאפייני הפוליסה וגם לקבל הצעת מחיר אופטימאלית. זה מתבצע בצורה מאוד פשוטה, קלה ונוחה לשימוש.

 

מאמרים שעשויים לעניין אתכם

עוד מאמרים מעניינים