תביעת נזק רכוש לרכב עורך דין

אם נקלעתם לתאונה או שמסיבה כזו או אחרת נגרם נזק לרכב שלכם, לעיתים תהיו זכאים לפיצוי על כך מהאחראי לנזק או מחברת הביטוח שלכם. יש מספר דברים שכדאי לעשות במקרה כזה – אנחנו פה בשביל לעשות לכם קצת סדר בכל הנוגע אל תביעת נזק רכוש לרכב.

 

מה זה תביעת נזקי רכוש לרכב?

קודם כל, חשוב להבין מה הכוונה בתביעת נזקי רכוש לרכב. תביעה זו היא הליך משפטי לכל דבר שמטרתו לקבל פיצוי כספי על מקרים בהם הרכב שלכם נפגע בעקבות תאונה, בין אם אתם הייתם אחראיים עליה ובין אם צד שלישי היה מעורב וגרם לנזקים. תביעה זו היא כנגד חברת הביטוח שלכם או כנגד צד ג׳ שאחראי לתאונה. ובהתאם לפוליסה אותה רכשתם מחברת הביטוח.  התביעה יכולה להיות ישירה- על הנזק הישיר שנגרם לרכב, כגון פגיעה בפח, תקלות בחלקים הפנימיים וכדומה, או שהיא יכולה להיות עקיפה- על הפסדים בעקבות פגיעת הרכב. אפשר לתבוע גם על הירידה בערך של הרכב ועל פספוס ימי עבודה בעקבות הנזק שנגרם. תביעות מסוג זה מומלץ לבצע באמצעות עורך דין נזקי רכוש לרכב.

 

מה כולל הליך תביעת נזק לרכב?

כשאתם מגישים תביעה על נזק לרכב שלכם, יש מספר דברים שצריך לעשות. קודם כל, יש לאסוף תיעודיים של הנזקים של הרכב. לאחר מכן יש לפנות לשמאי רכב מורשה כדי שיעריך מה עלות הנזקים. הוא יתבונן על הרכב, ישווה אותו למצבו המקורי ויוכל לתת לכם את חוות דעתו המקצועית. דבר זה יקבע את גובה הפיצויים שתוכלו לקבל.

אם התביעה היא אל מול חברת הביטוח שלכם, הם ינחו אתכם בדיוק מה לעשות. אם התביעה היא כנגד צד שלישי וחברת הביטוח שלו- יש להגיש תביעה בבית המשפט בכדי שהצד השני ישלם את הפיצויים הדרושים לכם.

 

מה עושים אם למרות שהיה לכם ביטוח מקיף חברת הביטוח דוחה את תביעתכם לפיצוי?

במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים המלווה בנזקי רכוש לרכב, וחברת הביטוח שלכם לא משלמת לכם תגמולי ביטוח חשוב לבדוק את המקרה בהתאם לחוק ולפסיקה, במקרה בו חברת הביטוח שלכם לא משלמת תגמולי ביטוח חשוב להגיע לייעוץ משפטי לצורך בחינת המקרה. במידה וחברת  הביטוח דוחה את תביעתכם לתשלום תגמולי ביטוח היא צריכה לשלוח לכם מכתב דחיה בו יפורטו הסיבות בגינם חברת הביטוח בחרה לא לשלם תגמולי ביטוח.

 

האם מומלץ להיעזר בעורך דין?

במקרי תביעה מסוג זה מומלץ להשתמש בשירותיו של אלעד רייך עורך דין תביעת רכב מאחר ולעיתים יהיו מחלוקות כאלה ואחרות. לפעמים הצד שאחראי לתאונה יכחיש זאת, דבר שיקשה עליכם לקבל את הפיצוי שמגיע לכם. כדי לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לכם ולהגיע לתוצאות הרצויות כדאי להיעזר בעורך דין מומחה בתחום זה. אלעד רייך הוא עורך דין מומלץ שהתעסק בתביעות רבות מהסוג וישמח לעמוד לרשותכם.

מאמרים שעשויים לעניין אתכם

עוד מאמרים מעניינים