ביטוח נסיעות – נוסעים לסופשבוע בחול? אל תוותרו על ביטוח נסיעות

אחת הדברים שישראלים אוהבים לומר לעצמם זה "יהיה בסדר". זו גישה חיובית וטובה לחיים, אך לעיתים הגישה הזאת יכולה להיות בעייתית מאוד. למשל, אם במקום לעשות את הדברים כמו שצריך, בצורה מסודרת ומאורגנת, לפי הספר כמו שנהוג לומר, הם מעדיפים לסמוך על המזל, על הגורל, על כך שיהיה בסדר ודברים יסתדרו.

אחת הדוגמאות לכך אפשר לראות בקרב אנשים שבוחרים לטוס לסופשבוע בחו"ל ומוותרים על האופציה לרכוש ביטוח נסיעות. ישנם לא מעט ישראלים הסבורים שמדובר בהוצאה כספית מיותרת ופעולה מסורבלת, עבור נופש שנמשך יומיים-שלושה. לא פעם הם מתרצים את זה, בכך שאין להם כוונה לצאת מהמלון וכל מה שהם מתכוונים לעשות זה נופש בטן-גב. אז "מה כבר יכול לקרות?".

אך כל מי שטס פעם לחו"ל יודע, שבכל רגע יכול לקרות משהו, בדיוק כמו שיכול לקרות להם כאן, בבית או במקום העבודה. אז יש חשיבות עצומה לנושא של ביטוח נסיעות ולכן אסור לחשוב בגישה של "יהיה בסדר". המחיר עלול להיות מאוד יקר. גם אם מדובר בהוצאה כספית שנתפסת מיותרת, וגם אם הסיכון שיקרה משהו נמוך, עדיף לא לקחת אותו.

 

מדוע משתלם לעשות ביטוח גם במקרה של נסיעה קצרה

המטרה של ביטוח נסיעות הוא לספק לנו כיסויים למקרה שחס וחלילה נידרש לפרוצדורות רפואיות שונות. החל מביקור שגרתי אצל רופא, בדיקה או צילום וכלה במקרים יותר חמורים כמו ניתוחים, אשפוזים או אפילו הטסה ארצה להמשך טיפול.

נכון שאנחנו לא מדמיינים, חושבים ומצפים שזה מה שיקרה לנו כשאנו מבלים בנופש בחו"ל, אך לצערנו הדברים האלה יכולים להתממש. למשל, אם אנחנו נפגעים בתאונת דרכים, אם אנחנו נופלים במדרגות, מתחלקים באמבטיה או נחבלים בבריכה של המלון. שלא נדבר על מצבים בהם הסיכוי לפגיעה גבוה יותר, כמו למשל, במקרים בהם אנחנו עוסקים בספורט אקסטרים, טיולי שטח או פעילויות אחרות.

אלו מצבים שיכולים להתממש, ואז נידרש לקבל טיפול רפואי. ביטוח נסיעות מכסה את העלויות הנדרשות ודואג להחזיר לנו את הכסף על כל הוצאה שנבצע, על פי תנאי הפוליסה. מאחר ומדובר על הוצאות מאוד משמעותיות, אזי שמוטב שנכסה את עצמנו מראש.

חשוב לציין, ביטוח נסיעות חיוני לא רק לנופש קצר של יומיים או שלושה, למעשה בכל פעם כשאנחנו יוצאים את גבולות הארץ, מוטב שתהיה ברשותנו פוליסה כזו.

 

איך רוכשים פוליסה שתתאים לצרכים שלנו?

היום בשביל לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות, אנחנו יכולים לבצע את כל הפעולה אונליין או בטלפון. ניתן לעשות זאת עד יום לפני הנסיעה, ויש להקפיד שהיא תכסה את כל משך הזמן שאנחנו נמצאים בחו"ל.

יש לבדוק אילו כיסויים מספקת הפוליסה ובאילו תנאים ניתן לממש אותה ולקבל החזרים כספיים. כמו כן, רצוי לבדוק האם יש לחברה אפליקציה דרכה אפשר לקבל ייעוץ רפואי, פרטים על הפוליסה, והאם החזר הכספי נעשה באופן מיידי או אחרי חזרתנו לארץ.

ביטוח

מאמרים שעשויים לעניין אתכם

עוד מאמרים מעניינים